26.4.2010: אקולוקו, דר' רון בלונדר (מכון ויצמן למדע)

נשלח 29 בספט׳ 2010, 11:19 על ידי Yotam Hod   [ עודכן 29 בספט׳ 2010, 11:20 על ידי keren aridor ]
  • המרצה: דר' רון בלונדר
המחלקה להוראת המדעים, מכון ויצמן למדע
  • מועד: יום שני, 26.4.2010, י"ב אייר תש"ע, 12:15–13:45
התכנסות בשעה 12:00 במבואה שלפני אולם ההרצאות.
  • נושא ההרצאה:
ecoloko: Learning Science by Gaming and Social Interactions in the Internet
  • מיקום ההרצאה: חדר 566, קומה 5, בנין חינוך, אוניברסיטת חיפה
  • תקציר ההרצאה:
ילדים ובני נוער שוהים ומשחקים שעות ארוכות בעולמות וירטואליים רבי משתתפים (Multi-Users Virtual Environments). אקולוקו הינה הקהילה הוירטואלית הגדולה ביותר בישראל המיועדת לילדים בגילאים 8–12. אקולוקו מתמקדת באקולוגיה ובסביבה הטבעית ומאתגרת את הילדים להגן על הכוכב "אקולוקו" בפני בעיות סביבתיות מגוונות.
בהרצאה נתייחס לסוגיות הקשורות לנושאים הבאים: נברר מהו משחק לימודי? מהן סביבות וירטואליות רבות משתתפים אלו? מה עושים בהן ילדים השותפים בקהילות וירטואליות? נציג מחקר הבוחן כיצד משחקים הילדים באקולוקו, וכיצד משפיעה סביבה זו על הילדים.
  • על המרצה:
לפני 12 שנה סיימה רון את לימודי הד"ר שלה בחוג לכימיה באוניברסיטה העברית, בנושא המיישם חומרים ביולוגים להתקני חישה ננו-טכנולוגיים. אחרי שנכנסה לעולם הננו, החליטה רון להיכנס לתוך הראש של ילדים צעירים ובמשך חמש שנים לימדה "חשיבה" למורים וילדים בבית ספר יסודי. היא הבינה את חשיבות העיסוק בחשיבה והחליטה לשלב את טיפוח החשיבה עם הוראת הכימיה, ופיתחה ניסויי חקר המבוססים על מכשור מתקדם במרכז מעבדות נוער ע"ש בלמונטה באוניברסיטה העברית בירושלים, שם הייתה רכזת הכימיה ומנהלת. לפני ארבע שנים הצטרפה רון לקבוצת הכימיה במחלקה להוראת המדעים במכון ויצמן, שם היא חוקרת התפתחות מקצועית ולמידה של מורות לכימיה, מפתחת תוכניות, ומובילה את הצוות החינוכי מדעי של אקולוקו.
Comments