פרופ' ברוך שוורץ - אי-מודרציה (e-moderation) של שיחות סינכרוניות מקבילות כפרקטיקה חדשה במסגרת חינוכית

נשלח 28 בפבר׳ 2012, 10:03 על ידי Yotam Hod   [ עודכן 17 באפר׳ 2012, 23:22 על ידי keren aridor ]
מודרציה היא פרקטיקה שכיחה בשיחות א-סינכרוניות בקורסים במסגרות של הכשרה מקצועית. בהרצאה זו אציג מודרציה של שיחות סינכרוניות בהקשר של בית ספר. במחקר עיצוב, הקבוצה "כישורים" פיתחה סביבה – המערכת ארגונאוט (Argunaut) התואמת את המציאות הבית-ספרית בה מספר קבוצות קטנות דנות במקביל על נושא לימודי. אתאר את המערכת ואציג ניסוי בו מודרטור הצליח לפתח אסטרטגיות מגוונות בשיחות סינכרוניות. אתאר אסטרטגיות אלו המשלבות טכנולוגיה בדרכי התערבות יצירתיות ואראה איך זרימת השיחות הושפעה לטובה על ידי המודרציה. התוצאות החיוביות של מחקר זה מצביעות על כך שמורים יכולים להפעיל פרקטיקה זו בבתי ספר. אדווח על מאמצינו בבתי ספר שונים בארץ.

פרופ' ברוך שוורץ.  ברוך שוורץ נולד בפריס. למד מתמטיקה ב- Ecole Normale Supérieure . עלה לארץ ושימש כמורה למתמטיקה במסגרות רבות. עשה את הדוקטוראט שלו במכון וויצמן בהוראת מדעים בהדרכתם של מקסים ברוקהיימר וטומי דרייפוס. השתלם אז באוניברסיטת פיטסבורג (ב- LRDC) במדעי הקוגניציה והלמידה ובפסיכולוגיה חינוכית עם Lauren Resnick  ו- Gaea Leinhardt. ב- 1992, הוא התקבל באוניברסיטה העברית בבית ספר לחינוך. תחום המחקר העיקרי שלו ניסוב סביב לקשרים בין שיח ולמידה. הוא במיוחד מתעניין בקשר בין פעילות טיעון (ארגומנטאציה לצורותיה) לבין למידה. הוא גם חוקר בתחום הלמידה השיתופית. לשם טיפוח דיונים פרודוקטיביים ועבודה שיתופית פרודוקטיבית, הוא הוביל פרויקטים אירופיים רבים שבמסגרתם פותחו כלים טכנולוגים ייחודיים בארגומנטאציה, ובמודרציה של פעילות טיעון ושל עבודה שיתופית. ברוך שוורץ פעיל בשני תחומי מחקר נוספים. בחינוך מתמטי הוא משתף פעולה עם טומי דרייפוס ורינה הרשקוביץ בחקר ההפשטה המתמטית. בנוסף, הוא גם חוקר את הלימוד בישיבות, ובמיוחד את ה"חברותא". ברוך שוורץ הוזמן לאוניברסיטאות שונות כ- Pittsburgh, Oslo, Neuchatel.

מועד המפגש: יום רביעי, 7.12.11

15:45-16:15 - התכנסות, וכיבוד קל. מומלץ להגיע מוקדם על-מנת ליהנות מהנוף המרהיב!

16:15-17:45 - הרצאה ודיון

מקום המפגש: בניין הפקולטה לחינוך, חדר 362.

הרשמה: ההשתתפות במפגש היא ללא תשלום. אין צורך בהרשמה מראש להרצאה ולסדנא.

חנייה והגעה: ההזמנה המצורפת מהווה אישור כניסה לקמפוס, נא הביאו עימכם עותק מודפס והציגו אותו בשער הקמפוס (האישור יהיה תקף בשני השערים).  קחו בחשבון שהחנייה בקמפוס עלולה לקחת זמן לא מבוטל.

אשת הקשר: איילת בכר, ayelet.becher@edtech.haifa.ac.il

Comments