מידע טכני - חשבונות משתמש שונים

מידע טכני כללי לסטודנטי אוניברסיטת חיפה

(מידע זה כתוב בלשון זכר אך מכוון לשני המינים.)


כיצד להגדיר את הרשת האלחוטית eduroam בקמפוס?

הרשת האלחוטית "eduroam" הינה מיזם בינלאומי של מוסדות להשכלה גבוהה ברחבי העולם, וזאת על מנת להקל על ניידות החוקרים והסטודנטים ברחבי העולם. מערכת זו מאפשרת לכל איש סגל וסטודנט האוניברסיטה גישה לשירותי רשת אלחוטית בכל מקום בה הרשת פרוסה.

יתרונה הגדול של הרשת הינו, שלאחר ביצוע פעם אחת של הגדרות + הזדהות ברשת, אין צורך לבצע זאת שוב. בכל פעם שהרשת זמינה ניתן אוטומטית להתחבר אליה.

לפרטים נוספים: http://eduroam.haifa.ac.il


חשבונות דואר אלקטרוני נוספים

חשבון דואר אלקטרוני בשרת Campus נפתח עבור כל סטודנט באוניברסיטת חיפה באופן אוטומטי. חשבון זה הינו ערוץ התקשורת של הסטודנט עם האוניברסיטה, ואליו ישלחו תכתובות מיחידות האוניברסיטה השונות. חשבון זה יישאר זמין גם לאחר סיום הלימודים באוניברסיטה.

שירותי הספריה

אתר הספריה הינו: http://lib.haifa.ac.il. דרך האתר ניתן לחפש ולהזמין ספרים, מאמרים בכתבי עת, ועוד. ניתן להתחבר לאתר מהבית בעזרת ההנחיות שבקישור.


פורטל הסטודנטים

אתר המרכז מגוון של שירותים לסטודנטים: הזמנת אישורים, רישום סימסטריאלי לקורסים, צפייה במערכת שעות, קטלוג הקורסים, לוח בחינות וציונים. הכניסה לפורטל הסטודנטים נעשית בעזרת מערכת ההזדהות האחידה (SSO).


גישה למערכות הקורסים המתוקשבים

קורסים שונים נעזרים במערכת הקורסים המתוקשבים: Moodle. מערכת הקורסים המתוקשבים מנוהלת על ידי היחידה להוראה נתמכת מחשב של האוניברסיטה. הגישה לקורסים אלו הינה בעזרת  מערכת ההזדהות האחידה (SSO).


לתמיכה טכנית נוספת ניתן להכנס לאתר אגף התקשוב ומערכות המידע.מידע טכני עבור תלמידי המגמה לטכנולוגיות בחינוך


חשבון דוא"ל בשרת edtech

כל סטודנט במגמה לטכנולוגיות בחינוך באוניברסיטת חיפה מקבל חשבון אישי עם סיומת edtech.haifa.ac.il@.  חשבון זה, המבוסס על  Google Apps במהדורה ייחודית למוסדות חינוך, מאפשר להציג ולערוך אתרים בתוך המגמה, לעבוד על מסמכים תוך שיתוף פעולה עם אחרים, לתאם לוחות זמנים עם עמיתים באמצעות לוחות שנה משותפים, להשתתף בקבוצות, וכמובן גם לשלוח ולקבל דואר אלקטרוני.


איך זה עובד?

בימים הקרובים תקבלו (או שכבר קיבלתם) הודעה לדוא"ל הרגיל שלכם בנוגע לחשבון החדש שלכם ב- edtech.haifa.ac.il. פעלו על-פי ההוראות והשתמשו בסיסמה שנשלחה אליכם (אותה תתבקשו לשנות בפעם הראשונה שתיכנסו). תוכלו תמיד גם להיכנס (לעשות log in) לחשבון שלכם דרך אתר המגמה - פשוט כנסו לאתר (www.edtech.haifa.ac.il) ומשם, הקישו על כל אחד מהקישורים (דוא"ל, מסמכים, לוח שנה, אתרים, קבוצות) - הנמצאים בסרגל הצדדי של האתר. אם טרם עשיתם log in, תתבקשו לעשות זאת עכשיו.


איך להעביר דוא"ל נכנס מהחשבון החדש לחשבון הדוא"ל הרגיל שלי? (לא חובה)

אם אתם מעדיפים לקרוא את הדוא"ל שלכם בתוכנת מייל אחרת, בצעו את ההוראות שלהלן:

1. היכנסו לתוך חשבון הדוא"ל שלכם ב- edtech.haifa.ac.il.

2. היקשו על settings שתבפריט בחלק העליון של המסך.

3. הקישו על הלשונית Forwarding and Pop-IMAP.

4. הקישו על הכפתור למעלה, שנקרא Add a forwarding address.

5. הקלידו את כתובת הדוא"ל הרגיל שלכם (הכתובת אליה תרצו להעביר את כל ההודעו מכאן).

6. פתחו את חשבון הדוא"ל הרגיל שלכם. פיתחו את ההודעה לאישור העברת הדוא"ל, והקישו על הקישור שבהודעה, ואשרו.


מה אם יש לי כבר חשבון Gmail?

החשבון שלכם ב- edtech.haifa.ac.il מבוסס על אותה טכנולוגיה של ה Gmail, והוא מתואם לעבוד עם חשבון ה- Gmail שלכם. (תוכלו להעביר את כל ההודעות שתקבלו כאן לחשבון הרגיל שלכם ב- Gmail באמצעות צעדים 1 - 6 למעלה.) אך החשבון החדש שלכם פותח בפניכם גם שירותים נוספים של Google, כגון מסמכים מקוונים, קבוצות ובניית אתרים בשרת, שאינו מוגבל במקום האיחסון. עם זאת, תוכלו לגשת לכל אלה רק מחשבון ה- edtech שלכם (ולא מה- Gmail הרגיל).    


לאן לפנות עם בעיות טכניות?

אם אתם מתקשים להשתמש בחשבונכם, כתבו דואר ל- help@edtech.haifa.ac.il עם תיאור הבעיה ונשמח לסייע.


חשבון ויקי

חשבון ויקי מקושר לכתובת הדואר האלקטרוני של המגמה לטכנולוגיות בחינוך (edtech.haifa.ac.il) ובעל שם משתמש זהה לרוב (שם פרטי.שם משפחה באנגלית). חשבון זה מאפשר גישה לאתרי קורסים בסביבת מדיה ויקי, ובעיקר במסגרת הקורס "סוגיות וגישות בלמידה ובהוראה בסביבות עתירות טכנולוגיה".